Velký Mates
Nízká cena tiketu
Za hubičku
Nové
Doporučené
Hlavní výhra
Cena losu
Provozovatel
Sazka
Počet vydaných losů
Počet výherních pořadí
Určeno na výhry
%
Pravděpodobnost hlavní výhry
Pravděpodobnost libovolné výhry

Recenze
Velký Mates

Tři hry a deset milionových výher v emisi. Kdo ti tohle nabízí? No přeci fyzický los Velký Mates, o kterém si tady spolu povíme víc. Pojď se s námi podívat na zoubek tomuhle oblíbenému losu a zjisti, co všechno ti nabízí.

Co si o tomhle losu přeješ vědět?

  • Informace o Sazce
  • Kde si můžeš los koupit?
  • Jaký je princip hry?
  • Jaká je cena losu?
  • Jaká je výherní jistina tohoto losu a co to znamená?
  • Jaká je pravděpodobnost výhry?
  • Výherní tabulka konkrétního losu
  • Výhody a nevýhody konkrétního losu /pokud nějaké jsou/

Informace o Sazce

Společnost Sazka rozhodně není nic, co bychom ti museli představovat. V případě, že by sis však přeci jen nebyl jistý, tak pro tebe máme pár slov. Sazka je česká akciová společnost, která vznikla v roce 1956 – jde tedy o nejstarší loterijní společnost v Česku.
Dnes už Sazka je, jak určitě víš, velkým lovcem na poli hazardu v našem prostředí. Nabízí totiž skoro nespočet slotů, loterií i losů. Losy, které u Sazky najdeš, jsou jak fyzické, tak online a my si dnes budeme povídat právě o jednom z fyzických losů. Konkrétně se podíváme na zoubek jednomu ze série Matesů – tentokrát to bude velká verze tohohle losu, tedy fyzický los Velký Mates!

Kde si můžeš Velkého Matese koupit?

Tuhle oblíbenou klasiku najdeš na kterémkoli prodejním místě Sazky! A jak asi tušíš, tak prodejní místa Sazky jsou rozesetá po celé republice a tak pro tebe určitě nebude problém najít to nejblíž tobě! Kdybys přeci jen měl obtíže s tím zjistit, kam se pro fyzický los Velkého Matese vydat, tak mrkni na mapu poboček, kterou najdeš na webu společnosti.

Jaký je princip hry Velkého Matese?

Na rozdíl od předchozích Matesů – Malého a klasického Matese od Sazky ti Velký Mates přináší hned 3 herní pole se spoustou zábavy. Pojď se proto s námi podívat, jak jednotlivé hry hrát.

HRA 1 – V první hře opět stačí Matese klasicky podrbat na uších a zjistit, zda se tam skrývají dva shodné symboly. Symboly, které se snažíš ulovit, jsou symboly samotného matese (smajlíka s velkýma ušima). Pokud máš štěstí a najdeš dva stejné symboly Matese na uších, pak už stačí jen seškrábat stírací vrstvu na jazyku Matese a zjistit, jaká je tvá výhra.

HRA 2 – Když seškrábeš mince, které Malý Mates drží v ruce, odhalíš pod nimi jeden znak. Pokud se ti podaří na místě tohoto znaku ulovit symbol čtyřlístku, tak paráda – vyhráváš dvě stě korun!

HRA 3 – Opět – ulov Matese! Tentokrát najdeš v herním poli patnáct skrytých symbolů. Pokud se ti alespoň na jednom místě podaří seškrábat stírací vrstvu a najít symbol Matese, tak vyhráváš částku uvedenou pod ním.

Jaká je cena Velkého Matese?

Cena fyzického losu Velký Mates je 100 Kč.

Co je to výherní jistina?

Kolik peněz jde opravdu na výhry u fyzických losů Velkého Matese? To ti podrobně rozepíšeme v příštím sloupečku, nejdřív si však musíme říct, jak se výše peněz na výhry (výherní jistina) vůbec počítá a co to je. Tak pojď s námi na to.

Základem výherní jistiny je herní jistina. Tahle herní jistina je u loterií tvořena počtem prodaných sázenek na dané slosování (u proměnlivého jackpotu) a u losů je tvořena počtem losů v edici, která se vynásobí prodejní cenou jednoho kusu. Herní jistina se následně, jak u losů, tak u loterií dělí na výdělek loterie (nejde o čistý zisk, jde o peníze na marketing a propagaci, provoz poboček, plat zaměstnanců a podobně) a na výherní jistinu. Výherní jistina se následně dělí na výhry ve výherní tabulce, případně na výherní pořadí u loterií, přičemž každé pořadí má procentuálně vyjádřenou část výherní jistiny, která mu připadá.

Jaká je výherní jistina Velkého Matese?

Herní jistinu fyzického losu Velkého Matese tvoří 200 000 000 Kč – 2 000 000 kusů losů s cenou 100 Kč/Ks = 200 000 000 korun. Z této herní jistiny je pak 63 % určeno na výherní jistinu, která tedy činí rovných 126 000 000 korun.

Jaká je pravděpodobnost výhry?

Pravděpodobnost na ulovení losu Velkého Matese s hlavní výhrou je 1 : 200 000.

Pravděpodobnost zakoupení jakéhokoli výherního losu Velkého Matese je 1 : 2,61.

Výherní tabulka Velkého Matese + emise

Snad žádný jiný los nenabízí tolik milionových výher jako právě Velký Mates od Sazky. Jak zjistíš i v tabulce níže, tak v téhle emisi najdeš deset stíracích losů s jackpotem! Těchhle deset výherních losů pod svou stírací vrstvou nese výhru krásný jeden milion korun. Mrkni do tabulky a zjisti, jaké další výhry si na Velkém Matesovi můžeš ulovit.

Los Velký Mates od Sazky má na trhu momentálně už čtvrtou emisi. Tahle emise obsahuje celkem 2 000 000 losů, z nichž je 766 910 výherních a je k dostání na pobočkách Sazky až do 30. 6. 2025.

Výše výher na losu v Kč Počet výherních losů s danou výhrou Celkem v Kč
100 520 000 52 000 000
200 200 000 40 000 000
400 24 000 9 600 000
500 20 000 10 000 000
1 000 2 000 2 000 000
2 000 825 1 650 000
10 000 75 750 000
1 000 000 10 10 000 000

Jak si vyzvednout výhru z losu?

Pokud sis vsadil na pobočce, pak si svou výhru můžeš jít ihned vyzvednout, pokud se jedná o výhru do 1 000 korun. Vydají ti ji na kterémkoli prodejním místě Sazky.

Pokud se však jedná o částku nad 1 000 korun, ale zároveň do 100 000 Kč, pak se v daném prodejním místě musíš nejdříve domluvit s obsluhou.

Výhry nad 100 000 Kč, ale zároveň do 250 tisíc korun si můžeš vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky, která jsou určena pro výplatu vysokých výher.

Při výhře nad 250 000 Kč je potřeba zavolat na Zákaznickou linku Sazky – telefonní číslo 266 121 212, kde ti jeden ze zaměstnanců sazky předá konkrétní informace o tom, kde a jak si výplatu převzít. Velmi pravděpodobně budeš pozván do sídla Sazky na adresu Evropská 866/69, Praha 6.

Podobné losy

zlate-dukaty-online-los-fortuna
Zlaté dukáty
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-koruna-online-los-fortuna
Zlatá Koruna
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-banka-fortuna-online-los
Zlatá banka
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
všechny losy

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!