Mates
Nízká cena tiketu
Za hubičku
Nové
Doporučené
Hlavní výhra
Cena losu
Provozovatel
Sazka
Počet vydaných losů
Počet výherních pořadí
Určeno na výhry
%
Pravděpodobnost hlavní výhry
Pravděpodobnost libovolné výhry

Recenze
Mates

Další ze série Matesů, tentokrát ten klasický – prostě fyzický los Mates od Sazky. Pojď se s námi podívat na to, kde si jej můžeš koupit, na kolik tě vyjde a co si z něj můžeš odnést.

Co si o tomhle losu přeješ vědět?

  • Informace o Sazce
  • Kde si můžeš los koupit?
  • Jaký je princip hry?
  • Jaká je cena losu?
  • Jaká je výherní jistina tohoto losu a co to znamená?
  • Jaká je pravděpodobnost výhry?
  • Výherní tabulka konkrétního losu
  • Výhody a nevýhody konkrétního losu /pokud nějaké jsou/

Informace o Sazce

Společnost Sazka rozhodně není nic, co bychom ti museli představovat. V případě, že by sis však přeci jen nebyl jistý, tak pro tebe máme pár slov. Sazka je česká akciová společnost, která vznikla v roce 1956 – jde tedy o nejstarší loterijní společnost v Česku.
Dnes už Sazka je, jak určitě víš, velkým lovcem na poli hazardu v našem prostředí. Nabízí totiž skoro nespočet slotů, loterií i losů. Losy, které u Sazky najdeš, jsou jak fyzické, tak online a my si dnes budeme povídat právě o jednom z fyzických losů. Konkrétně se podíváme na zoubek jednomu ze série Matesů – tentokrát to bude prvotní verze, tedy fyzický los Mates!

Kde si můžeš Matese koupit?

Tuhle oblíbenou klasiku najdeš na kterémkoli prodejním místě Sazky! A jak asi tušíš, tak prodejní místa Sazky jsou rozesetá po celé republice a tak pro tebe určitě nebude problém najít to nejblíž tobě! Kdybys přeci jen měl obtíže s tím zjistit, kam se pro fyzický los Matese vydat, tak mrkni na mapu poboček, kterou najdeš na webu společnosti.

Jaký je princip hry Matese?

Stejný na jaký jsi u Matese zvyklý!

HRA 1 – V první hře opět stačí Matese klasicky podrbat na uších a zjistit, zda se tam skrývají dva shodné symboly. Symboly, které se snažíš ulovit, jsou symboly samotného matese (smajlíka s velkýma ušima). Pokud máš štěstí a najdeš dva stejné symboly Matese na uších, pak už stačí jen seškrábat stírací vrstvu na jazyku Matese a zjistit, jaká je tvá výhra.

HRA 2 – Když seškrábeš mince, které Malý Mates drží v ruce, odhalíš pod nimi jeden znak. Pokud se ti podaří na místě tohoto znaku ulovit symbol čtyřlístku, tak paráda – vyhráváš sto korun!

HRA 3 – Ulov Matese! Tentokrát najdeš v herním poli osm skrytých symbolů. Pokud se ti alespoň na jednom místě podaří seškrábat stírací vrstvu a najít symbol Matese, tak vyhráváš částku uvedenou pod ním.

Jaká je cena Matese?

Cena fyzického losu Mates je 50 Kč.

Co je to výherní jistina?

Kolik peněz jde opravdu na výhry u fyzických losů Matese? To ti podrobně rozepíšeme v příštím sloupečku, nejdřív si však musíme říct, jak se výše peněz na výhry (výherní jistina) vůbec počítá a co to je. Tak pojď s námi na to.

Základem výherní jistiny je herní jistina. Tahle herní jistina je u loterií tvořena počtem prodaných sázenek na dané slosování (u proměnlivého jackpotu) a u losů je tvořena počtem losů v edici, která se vynásobí prodejní cenou jednoho kusu. Herní jistina se následně, jak u losů, tak u loterií dělí na výdělek loterie (nejde o čistý zisk, jde o peníze na marketing a propagaci, provoz poboček, plat zaměstnanců a podobně) a na výherní jistinu. Výherní jistina se následně dělí na výhry ve výherní tabulce, případně na výherní pořadí u loterií, přičemž každé pořadí má procentuálně vyjádřenou část výherní jistiny, která mu připadá.

Jaká je výherní jistina Matese?

Herní jistinu fyzického losu Matese tvoří 100 000 000 Kč – 2 000 000 kusů losů s cenou 50 Kč/Ks = 100 000 000 korun. Z této herní jistiny je pak 58 % určeno na výherní jistinu, která tedy činí rovných 58 000 000 korun.

Jaká je pravděpodobnost výhry?

Pravděpodobnost na ulovení losu Matese s hlavní výhrou je 1 : 20 000.

Pravděpodobnost zakoupení jakéhokoli výherního losu Matese je 1 : 2,53.

Výherní tabulka Matese + emise

Jak zjistíš v tabulce níže, tak fyzický los Mates od Sazky ti přináší jackpot v hodnotě 100 000 Kč! A stejně jako u menší verze tohohle losu – u losu Malý Mates, i tentokrát ti Mates nenabízí jen jeden nebo dva losy s jackpotem, ale má jich v emisi nachystaných hned sto! Sto kusů losů Matese s výhrou 100 000 korun! Jaké další výhry si můžeš ulovit, zjistíš v tabulce níže.

Los Mates od Sazky má na trhu momentálně už třetí emisi. Tahle emise obsahuje celkem 2 000 000 losů, z nichž je 791 100 výherních a je k dostání na pobočkách Sazky až do 30. 6. 2025.

Výše výher na losu v Kč Počet výherních losů s danou výhrou Celkem v Kč
50 660 000 33 000 000
100 120 000 12 000 000
250 10 000 2 500 000
500 1 000 500 000
100 000 100 10 000 000

Jak si vyzvednout výhru z losu?

Pokud sis vsadil na pobočce, pak si svou výhru můžeš jít ihned vyzvednout, pokud se jedná o výhru do 1 000 korun. Vydají ti ji na kterémkoli prodejním místě Sazky.

Pokud se však jedná o částku nad 1 000 korun, ale zároveň do 100 000 Kč, pak se v daném prodejním místě musíš nejdříve domluvit s obsluhou.

Výhry nad 100 000 Kč, ale zároveň do 250 tisíc korun si můžeš vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky, která jsou určena pro výplatu vysokých výher.

Při výhře nad 250 000 Kč je potřeba zavolat na Zákaznickou linku Sazky – telefonní číslo 266 121 212, kde ti jeden ze zaměstnanců sazky předá konkrétní informace o tom, kde a jak si výplatu převzít. Velmi pravděpodobně budeš pozván do sídla Sazky na adresu

Podobné losy

zlate-dukaty-online-los-fortuna
Zlaté dukáty
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-koruna-online-los-fortuna
Zlatá Koruna
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-banka-fortuna-online-los
Zlatá banka
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
všechny losy

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!