Malý Mates
Nízká cena tiketu
Za hubičku
Nové
Doporučené
Hlavní výhra
Cena losu
Provozovatel
Sazka
Počet vydaných losů
Počet výherních pořadí
Určeno na výhry
%
Pravděpodobnost hlavní výhry
Pravděpodobnost libovolné výhry

Recenze
Malý Mates

Oblíbená klasika Sazky. Pojď se s námi podívat na fyzický los Malého Matese a zjistit, za kolik a kde si tenhle los můžeš koupit, jaké výhry ti nabízí a v neposlední řadě také kolik peněz z prodeje tohoto losu je doopravdy určeno na výhry!

Co si o tomhle losu přeješ vědět?

  • Informace o Sazce
  • Kde si můžeš los koupit?
  • Jaký je princip hry?
  • Jaká je cena losu?
  • Jaká je výherní jistina tohoto losu a co to znamená?
  • Jaká je pravděpodobnost výhry?
  • Výherní tabulka konkrétního losu
  • Výhody a nevýhody konkrétního losu /pokud nějaké jsou/

Informace o Sazce

Společnost Sazka rozhodně není nic, co bychom ti museli představovat. V případě, že by sis však přeci jen nebyl jistý, tak pro tebe máme pár slov. Sazka je česká akciová společnost, která vznikla v roce 1956 – jde tedy o nejstarší loterijní společnost v Česku.
Dnes už Sazka je, jak určitě víš, velkým lovcem na poli hazardu v našem prostředí. Nabízí totiž skoro nespočet slotů, loterií i losů. Losy, které u Sazky najdeš, jsou jak fyzické, tak online a my si dnes budeme povídat právě o jednom z fyzických losů. Konkrétně se podíváme na zoubek jednomu ze série Matesů – tentokrát to bude fyzický los Malý Mates!

Kde si můžeš Malého Matese koupit?

Tuhle oblíbenou klasiku najdeš na kterémkoli prodejním místě Sazky! A jak asi tušíš, tak prodejní místa Sazky jsou rozesetá po celé republice a tak pro tebe určitě nebude problém najít to nejblíž tobě! Kdybys přeci jen měl obtíže s tím zjistit, kam se pro fyzický los Malého Matese vydat, tak mrkni na mapu poboček, kterou najdeš na webu společnosti.

Jaký je princip hry Malého Matese?

Stejný na jaký jsi u Matese zvyklý!

HRA 1 – V první hře stačí Matese klasicky podrbat na uších a zjistit, zda se tam skrývají dva shodné symboly. Symboly, které se snažíš ulovit, jsou symboly samotného matese (smajlíka s velkýma ušima). Pokud máš štěstí a najdeš dva stejné symboly Matese na uších, pak už stačí jen seškrábat stírací vrstvu na jazyku Matese a zjistit, jaká je tvá výhra.

HRA 2 – Když seškrábeš mince, které Malý Mates drží v ruce, odhalíš pod nimi jeden znak. Pokud se ti podaří na místě tohoto znaku ulovit symbol čtyřlístku, tak paráda – vyhráváš sto korun!

Jaká je cena Malého Matese?

Cena fyzického losu Malý Mates je 20 Kč.

Co je to výherní jistina?

Kolik peněz jde opravdu na výhry u fyzických losů Malý Mates? To ti podrobně rozepíšeme v příštím sloupečku, nejdřív si však musíme říct, jak se výše peněz na výhry (výherní jistina) vůbec počítá a co to je. Tak pojď s námi na to.

Základem výherní jistiny je herní jistina. Tahle herní jistina je u loterií tvořena počtem prodaných sázenek na dané slosování (u proměnlivého jackpotu) a u losů je tvořena počtem losů v edici, která se vynásobí prodejní cenou jednoho kusu. Herní jistina se následně, jak u losů, tak u loterií dělí na výdělek loterie (nejde o čistý zisk, jde o peníze na marketing a propagaci, provoz poboček, plat zaměstnanců a podobně) a na výherní jistinu. Výherní jistina se následně dělí na výhry ve výherní tabulce, případně na výherní pořadí u loterií, přičemž každé pořadí má procentuálně vyjádřenou část výherní jistiny, která mu připadá.

Jaká je výherní jistina Malého Matese?

Herní jistinu fyzického losu Malého Matese tvoří 60 000 000 Kč – 3 000 000 kusů losů s cenou 20 Kč/Ks = 60 000 000 korun. Z této herní jistiny je pak 52 % určeno na výherní jistinu, která tedy činí rovných 31 200 000 korun.

Jaká je pravděpodobnost výhry?

Pravděpodobnost na ulovení losu Malého Matese s hlavní výhrou je 1 : 30 000.

Pravděpodobnost zakoupení jakéhokoli výherního losu Malého Matese je 1 : 3,02.

Výherní tabulka Malého Matese + emise

Fyzický los Malý Mates ti sice nepřináší žádnou milionovou ani statisícovou výhru, avšak za to ti přináší hned sto výherních losů s hlavní výhrou. Přesně tak, Malý Mates ti nenabízí jeden nebo dva losy s jackpotem, ale má jich v emisi nachystaných hned sto! Jak zjistíš níže v tabulce, tak touhle hlavní výhrou je příjemných 50 000 Kč, které si u Malého Matese můžeš ulovit za pořizovacích 20 Kč.

Los Malý Mates od Sazky má na trhu momentálně emisi, která obsahuje celkem 2 000 000 losů, z nichž je 765 575 výherních. Tato emise je k dostání na pobočkách Sazky až do 31. 3. 2024.

Výše výher na losu v Kč Počet výherních losů s danou výhrou Celkem v Kč
20 840 000 16 800 000
50 120 000 6 000 000
100 30 000 3 000 000
200 2 000 400 000
50 000 100 5 000 000

Jak si vyzvednout výhru z losu?

Pokud sis vsadil na pobočce, pak si svou výhru můžeš jít ihned vyzvednout, pokud se jedná o výhru do 1 000 korun. Vydají ti ji na kterémkoli prodejním místě Sazky.

Pokud se však jedná o částku nad 1 000 korun, ale zároveň do 100 000 Kč, pak se v daném prodejním místě musíš nejdříve domluvit s obsluhou.

Výhry nad 100 000 Kč, ale zároveň do 250 tisíc korun si můžeš vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky, která jsou určena pro výplatu vysokých výher.

Při výhře nad 250 000 Kč je potřeba zavolat na Zákaznickou linku Sazky – telefonní číslo 266 121 212, kde ti jeden ze zaměstnanců sazky předá konkrétní informace o tom, kde a jak si výplatu převzít. Velmi pravděpodobně budeš pozván do sídla Sazky na adresu

Podobné losy

zlate-dukaty-online-los-fortuna
Zlaté dukáty
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-koruna-online-los-fortuna
Zlatá Koruna
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
zlata-banka-fortuna-online-los
Zlatá banka
/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
Další slosování
Cena loterie
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
všechny losy

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!