Sportka
9.5/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
45 000 000
Další slosování
Cena loterie
20
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla

Recenze
Sportka

Hezky podrobně si rozebereme jednu z nejoblíbenějších českých loterií, kterou je Sportka. Povíme si tady spolu něco málo z historie, princip hlavní hry Sportky, ale neopomeneme ani doplňkové a mimořádné hry, které Sportka má.

Co si o Sportce přeješ vědět?

 • Historie Sportky
 • Hlavní hra Sportky aneb jaký je princip hry?
 • Výherní tabulka hlavní hry Sportky
 • Vedlejší hry Sportky
 • Výherní tabulka vedlejší hry Sportky
 • Mimořádné vedlejší hry a jejich tabulka výher
 • Pravděpodobnost výhry hlavní i vedlejší hry Sportky
 • Cena loterie/cena hlavní i vedlejší hry Sportky
 • Kde a jak si vsadit Sportku
 • Slosování Sportky
 • Kde a jak si vyzvednout svou výhru ze Sportky?

Historie Sportky

Informace o historii Sportky si shrneme do pár odrážek. Jedná se opravdu jen o krátký přehled těch nejzásadnějších momentů, které se za dobu existence Sportky odehrály v jejím zákulisí a fungování

Historie Sportky:

 • 4. 1957 proběhlo první losování Sportky
 • 4. 1965 proběhlo první losování druhého tahu
 • V roce 1973, tehdy ještě Československá, televize zahájila pravidelný televizní přenos slosování Sportky tak, jak ho známe dnes
 • 1. 1977 bylo zavedeno dodatkové číslo Sportky
 • V roce 1991 byla zrušena fixní maximální výhra, od toho roku jsou výhry ve Sportce proměnlivé
 • V roce 1993 byl zaveden narůstající jackpot, který umožňuje hráčům hrát o peníze z minulých slosování, pokud v nich nepadla hlavní výhra
 • 4. 1995 se zavedlo středeční slosování
 • Od konce února roku 2017 zavedla Sazka online sázení
 • 11. 2021 bylo zahájeno vysílání z virtuálního studia na Žižkově, tohle vysílání nové vizuální efekty i znělka

Hlavní hra Sportky aneb jaký je princip hry?

Hlavní hra Sportky má princip následující – máš možnost uzavřít až deset sloupečků na jedné sázence, přičemž každý sloupeček znamená tvou unikátní šanci na výhru. V každém sloupečku najdeš na výběr čísla seřazená od 1 až do 49.
Z těchto 49 čísel musíš vybrat šest čísel, která budou tvou vlastní šestimístnou číselnou kombinaci, kterou si vsadíš do hlavní hry.

V průběhu slosování hlavní hry se losují dva tahy – máš tedy hned dvě šance, že padne zrovna tvých šest čísel Sportky. Zároveň se tvá šance zvyšuje i přímou úměrou, tedy čím více sloupečků vsadíš, tím vyšší je šance, že uhodneš tu jednu vylosovanou šestičíselnou kombinaci.

Výherní tabulka hlavní hry Sportky

Tady asi není nic, co bys potřeboval vědět před tím, než se pustíš do tabulky níže.
Výhry ve Sportce jsou stanovené na základě toho, kolik čísel uhodneš, ale také tím, kolik je ve hře vsazených peněz. Proto věnuj, prosím, pozornost slovu „průměrná“ ve třetím sloupci, znamená to, že můžeš vyhrát tolik, kolik je v daném sloupci napsáno, ale klidně také o něco více či méně.

Výherní pořadí Sportky Počet uhodnutých čísel Průměrná výše výher Sportky
1. pořadí – Superjackpot 6 + 1 dodatkové číslo 136 769 489 Kč
2. pořadí – jackpot 6 15 382 198 Kč
3. pořadí 5 + 1 dodatkové číslo 815 723 Kč
4. pořadí 5 24 971 Kč
5. pořadí 4 619 Kč
6. pořadí 3 113 Kč

Vedlejší hra Sportky – Šance

Naprosto základní a nejznámější vedlejší hrou Sportky je doplňková hra Šance. Tu najdeš na sázence společně s hlavní hrou a je tak naprosto jednoduché si ji vsadit.

Na fyzické i online sázence totiž stačí jen zaškrtnout políčko, které tě začlení do slosování v této doplňkové hře. Přesně tak, i u Šance probíhá slosování. Princip hry totiž spočívá v tom, že ti generátor náhodných čísel vybere šestičíslí (na fyzických sázenkách je předem natištěno), které si vsadíš do hry spolu s čísly hlavní hry. Po slosování čísel hlavní hry je následně slosováno i těchto šest čísel doplňkové hry Šance, a pokud máš štěstí, tak je to právě tvé šestičíslí a ty si tak můžeš přijít minimálně na pár set tisíc k hlavní výhře.

Jediné, co si u Šance musíš držet v paměti je, že shodnost tvého čísla se kontroluje od konce. Výherní pořadí je tedy seřazeno jako – celé šestičíslí, koncové pětičíslí, koncové čtyřčíslí,…

Cena této doplňkové hry je shodná s cenou jednoho sloupečku a vyjde tedy na 20 Kč.

Výherní tabulka vedlejší hry Sportky

Je samozřejmé, že si spolu musíme projít i tabulku výher doplňkové hry. Protože výhry jsou právě to, co si u každé loterie chceme ulovit. Mrkni proto do tabulky níže, kde najdeš přehledně všechna výherní pořadí, která ti doplňková hra Šance nabízí.

Výherní pořadí Výherní násobek Výhra v Šanci
1. Nejméně 10 000násobek Minimálně 200 000 Kč
2. 5 000násobek 100 000 Kč
3. 500násobek 10 000 Kč
4. 50násobek 1 000 Kč
5. 5násobek 100 Kč
6. 2,5násobek 50 Kč

Mimořádné vedlejší hry a jejich tabulka výher

Mimořádné vedlejší hry jsou ty vedlejší hry, které se zpravidla dějí nárazově. Buď existuje předem jasně stanovená posloupnost událostí, při kterých se mimořádná hra spustí nebo jde o hry, které v náhodných předem ohlášených termínech spustí sama Sazka.

U Sportky se v případě mimořádných her, které se spustí „samy od sebe“ po předem dané posloupnosti události, bavíme o hře s názvem Milionová bouře. Tahle hra se spustí ve chvíli, kdy hlavní složka jackpotu Sportky přesáhne hodnotu 150 milionů korun.
Nestává se to často, ale když už k tomu dojde a hlavní složka opravdu přesáhne tuto předem stanovenou částku, tak se celkový jackpot Sportky sníží o rovných 100 milionů korun. Tyhle peníze z jackpotu Sportky však nikam nezmizí, naopak – Sportka je rozdělí do dvaceti po sobě jdoucích slosování. Sedm týdnů po vyhlášení milionové bouře tedy při každém slosování 5 šťastlivců vyhraje kromě ceny ze základní tabulky výher i milion korun z Milionové bouře.
Přitom jediné, co pro účast v doplňkové hře Milionová bouře musíš udělat je to, že si vsadíš plnou sázenku Sportky.

Pokud se bavíme o mimořádných doplňkových hrách, které však jsou dopředu oznámené, tak se u Sportky bavíme o hře s názvem Prémie Sportky. V téhle hře se hraje zpravidla o bonusový milion korun, který si opět můžeš ulovit k hlavní výhře nebo o hmotné výhry. Často tedy ve slosování této doplňkové hry nalezneš luxusní auta, karavany nebo například elektrické kola.

Pravděpodobnost výhry hlavní i vedlejší hry Sportky

Vzhledem k tomu, že si tu spolu teď nebudeme počítat pravděpodobnost ani se nebudeme učit, jak se píše kombinatorický vzorec, tak ti odpověď na tuhle otázku naservírujeme hezky přehledně v tabulce. V první tabulce se dozvíš pravděpodobnost na výhru jednotlivých pořadí napříč Sportkou, přičemž si zopakujeme průměrné výhry, abys to měl hezky vedle sebe.
A v druhé tabulce najdeš vypsanou pravděpodobnost napříč doplňkovou hrou Šance.

První tabulka – pravděpodobnost výhry ve Sportce

Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Pravděpodobnost
1 ku
Průměrná výše výhry Sportky
1. 6 + 1 dodatkové číslo 69 919 080 136 769 489 Kč
2. 6 6 991 908 15 382 198 Kč
3. 5 + 1 dodatkové číslo 1 165 318 815 723 Kč
4. 5 28 422 24 971 Kč
5. 4 516 619 Kč
6. 3 28 113 Kč

 Druhá tabulka – pravděpodobnost výhry v Šanci

Výherní pořadí Pravděpodobnost výhry
1 ku
Výhra v Šanci
1. 1 000 000 Minimálně 200 000 Kč
2. 111 111 100 000 Kč
3. 11 111 10 000 Kč
4. 1 111 1 000 Kč
5. 111 100 Kč
6. 11 50 Kč

Cena loterie/cena hlavní i vedlejší hry Sportky

Cena sloupečku, doplňkové hry a nakonec i celé sázenky je jedno z kritérií, které nás často láká rozhodovat se mezi tou nebo tou loterií. Pravda je však taková, že je nutno vzít v potaz poměr ceny sloupečku a pravděpodobnosti a výše výhry.

Sportka je jedna z těch loterií, kde si už při vsazení jednoho sloupečku lze přijít na krásnou výhru, pokud máš své štěstí v hrsti. Jaká tedy ta cena jednoho sloupečku Sportky je? A jaká je cena plné sázenky?

Dřív než si tady ty ceny sesumírujeme do přehledných bodů, tak pamatuj, že cenu plné sázenky tvoří počet sloupečků × cena sloupečku + cena doplňkové hry Šance. Konkrétně na sázence Sportky nalezneš sloupečků k sázení 10, při jednotkové ceně 20 Kč/sloupec + doplňková hra Šance v hodnotě 20 Kč.

Ceny Sportky a její doplňkové hry:

 • Cena jednoho sloupečku Sportky je 20 Kč
 • Cena doplňkové hry Šance je 20 Kč
 • Cena plné sázenky Sportky je 220 Kč

Kde a jak si vsadit Sportku

Máš dvě možnosti, jak si vsadit Sportku:

 • Offline = na pobočce
 • Online = na webu Sazky

Buď si tedy vyhledáš nejbližší, nebo tvé nejoblíbenější, místo s terminálem Sazky – může to být tvůj oblíbený tabák, pošta nebo klidně samoobsluha nedaleko. Ať už to je jakkoli, tak si jednoduše vybereš místo, kam dorazíš a oslovíš obsluhu s tím, že by sis rád vsadil Sportku. Obsluha ti poskytne sázenku a v případě jakéhokoli dotazu ti odpoví a pomůže se vším, co potřebuješ. Když budeš chtít, tak ti dokáže pomoci i se vsazením náhodných čísel.

Nebo se rozhodneš pro online sázení Sportky. V takovém případě nemusíš nikam chodit a nikoho oslovovat, ale celou zábavu si můžeš užít z pohodlí vlastního obýváku. Jediné, co k uzavření sázky potřebuješ je dokončená registrace na webu Sazky, pár korun na tvém hráčském účtu a zařízení s připojením na internet. Pak už jen stačí vyhledat web Sazky, přihlásit se a vsadit si Sportku.

Slosování Sportky

Sportka se losuje každé pondělí, středu a pátek ve 20:00, přičemž sázky – online i offline, se přijímají do 19:00 v den slosování. V případě, že podáš sázku po 7. hodině večerní, pak bude tvá sázenka zařazená do slosování na následující slosovací den.

Slosování Sportky se odehrává v Praze – Žižkově, kde na něj dohlíží notář. Slosování lze sledovat v 19:59 na ČT1 nebo později ze záznamu na YouTube.

Kde a jak si vyzvednout svou výhru ze Sportky?

I tady bude záležet na tom, jak jsi uzavřel svou sázku.

Pokud sis vsadil na pobočce, pak si svou výhru můžeš jít ihned vyzvednout, pokud se jedná o výhru do 1 000 korun. Vydají ti ji na kterémkoli prodejním místě Sazky.

Pokud se však jedná o částku nad 1 000 korun, ale zároveň do sto tisíc Kč, pak se v daném prodejním místě musíš nejdříve domluvit s obsluhou.

Výhry nad 100 000 Kč, ale zároveň do 250 tisíc korun si můžeš vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky, která jsou určena pro výplatu vysokých výher.

Při výhře nad 250 000 Kč je potřeba zavolat na Zákaznickou linku Sazky – telefonní číslo 266 121 212, kde ti jeden ze zaměstnanců sazky předá konkrétní informace o tom, kde a jak si výplatu převzít. Velmi pravděpodobně budeš pozván do sídla Sazky na adresu Evropská 866/69, Praha 6.

V případě, že sis vsadil online, tak nic takového řešit nemusíš. Svou výhru si můžeš vybrat v kterékoli kamenné pobočce, přičemž ti platí předem nastavený limit 5 000 Kč/den. A v případě, že si chceš vybrat výhru z pohodlí vlastního obýváku, tak platí limit 500 000 Kč/týden.

Podobné loterie

všechny loterie

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!