Extra Renta
9/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
48 000 000
Další slosování
Cena loterie
25
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla

Recenze
Extra Renta

Pojď se s námi podívat na loterii Extra Renta, kterou nám na trh přináší Sazka. Povíme si spolu o této loterii naprosto vše – od ceny jednoho sloupečku až po novelu pravidel, která proběhla v první polovině roku 2023.

Co si o Extra Rentě přeješ vědět?

 • Historie Extra Renty
 • Extra Renta 100 tisíc versus Extra Renta 200 tisíc
 • Hlavní hra Extra Renty aneb jaký je princip hry?
 • Výherní tabulka hlavní hry Extra Renty
 • Pravděpodobnost výhry hlavní i vedlejší hry Extra Renty
 • Cena loterie Extra Renty
 • Kde a jak si vsadit Extra Rentu
 • Slosování Extra Renty
 • Kde a jak si vyzvednout svou výhru z Extra Renty?

Historie Extra Renty

Bohužel ti u Extra Renty nemůžeme poskytnout žádné sáhodlouhé povídání o její historii. Loterie Extra Renta vznikla pod střechou Sazky teprve v roce 2021, což z ní dělá jednu z nejmladších loterií vůbec. A proto toho za sebou moc nemá, tedy kromě novely pravidel, o níž si povíme níže.

Extra Renta 100 tisíc versus Extra Renta 200 tisíc

Princip Extra Renty je nejspíš mnoha z nás známý. Uhodni vítěznou kombinaci čísel a odnes si rentu. Co že to ta renta znamená?

Renta znamená pravidelné vyplácení výhry, tedy místo jednorázového jackpotu budeš pravidelně dostávat na účet nižší částku. To, zda je to výhodnější než jednorázový jackpot, je nejspíš na posouzení jednotlivce. Za nás se minimálně jedná o zodpovědnější cestu, pokud hrozí, že výherce není připraven na vysoký obnos peněz.

Hráči, vyhledávající Extra Rentu, byli zvyklí, že v této příjemné loterii mohou vyhrát až 100 000 korun měsíčně na dvacet let.
V roce 2023 se však Extra Renta dočkala aktualizace, která momentálně umožňuje vyhrát dvojnásobek původní výhry.

Jaký je tedy rozdíl mezi Extra Rentou 100 tisíc a Extra Rentou 200 tisíc, kromě hlavní výhry?

Extra Renta 100 tisíc Extra Renta 200 tisíc
Výhra 1. pořadí 100 000 Kč/měsíc na 20 let 200 000 Kč/měsíc na 20 let
Výhra 2. pořadí 25 000 Kč 50 000 Kč
Výhra 3. pořadí 1 000 Kč 2 000 Kč
Výhra 4. pořadí 100 Kč 200 Kč
Výhra 5. pořadí 25 Kč 50 Kč
Velikost sázenek 4 sloupce 4 sloupce
Cena sloupečku 25 Kč 50 Kč
Slosování 2× týdně 2× týdně

Jak vidíš, tak se ti zdvojnásobí cena loterie, ale spolu s ní se ti zdvojnásobí i celá tabulka výher. V případě, že se tedy rozhodneš pro dvojnásobnou Extra Rentu, nemusíš podnikat žádné významné kroky, stačí si ve své online sázence zaškrtnout políčko, které ti dává tuto možnost.

Hlavní hra Extra Renty aneb jaký je princip hry?

Princip hlavní hry Extra Renty je následovný – v sázence před sebou uvidíš sloupečky s čísly od 1 do 33, tvým úkolem je vybrat si svých 7 šťastných čísel, na která si vsadíš. Každé číslo ve sloupečku můžeš, samozřejmě, vybrat pouze jednou. V rámci jedné sázenky pak můžeš vsadit až 4 sloupečky.

Extra Renta nenabízí žádnou vedlejší hru.

Výherní tabulka hlavní hry Extra Renty

Výhry v Extra Rentě závisí na tom, jakou Extra Rentu si vybereš. Buď můžeš hrát tu „klasickou“, jejíž jackpot sahá k 100 tisícům korun/měsíčně na 20 let nebo zkusit své štěstí v Extra Rentě „double“, která ti nabízí rovnou dvojnásobek.

Ať už se rozhodneš pro kterýkoli druh hry, tak vše bude záviset na tom, jak šťastnou máš ruku při výběru svých sedmi čísel. Pokud při tobě bude stát štěstěna a vyhraješ jackpot, můžeš se dokonce rozhodnout, zda chceš svou výhru opravdu vyplácet postupně – měsíčně, nebo zda si ji vybereš najednou. V případě klasické Renty by ti tak Sazka najednou vyplatila 24 milionů korun, v případě „double“ Renty ti Sazka vyplatí najednou 48 000 000 korun (částky jsou uvedené před zdaněním)

Výherní pořadí Extra Renty Počet uhodnutých čísel Výhry u „klasické“ Extra Renty Výhry u „double“ Renty
1. pořadí – Jackpot 7 100 000 Kč měsíčně na 20 let 200 000 Kč měsíčně na 20 let
2. pořadí 6 25 000 Kč 50 000 Kč
3. pořadí 5 1 000 Kč 2 000 Kč
4. pořadí 4 100 Kč 200 Kč
5. pořadí 3 25 Kč 50 Kč

Pravděpodobnost výhry hlavní hry Extra Renty

Pojďme se spolu podívat na další tabulku. Tentokrát to bude přehledná tabulka s vyčíslenou pravděpodobností Extra Renty.

Z předchozích odstavců už víš, že v loterii Extra Renta musíš uhodnout 7 čísel z množiny 1 – 33, aby sis mohl odnést výhru prvního pořadí. Jaká je však pravděpodobnost, že trefíš všech 7 čísel bez chyby?

Tabulka – pravděpodobnost výhry v Extra Rentě

Výherní pořadí Extra Renty Počet uhodnutých čísel Pravděpodobnost
1 ku
Výhry u Extra Renty Výhry u „double“ Extra Renty
1. pořadí – Jackpot 7 4 272 048 100 000 Kč měsíčně na 20 let 200 000 Kč měsíčně na 20 let
2. pořadí 6 23 473 25 000 Kč 50 000 Kč
3. pořadí 5 626 1 000 Kč 2 000 Kč
4. pořadí 4 47 100 Kč 200 Kč
5. pořadí 3 8 25 Kč 50 Kč

Cena loterie Extra Renta

Už jsme si tady prozradili spoustu informací o loterii Extra Renta, dokonce i její cenu. Avšak opakování je matkou moudrosti a není jej nikdy dost!

Pojďme se spolu tedy ještě jednou, podrobně, podívat na celu Extra Renty a co jí tvoří. Jak asi tušíš, tak cenu plné sázenky každé loterie tvoří počet sloupečků × cena sloupečku + cena doplňkové hry. Extra Renta však nenabízí doplňkovou hru a cena za sloupeček se liší podle toho, jakou Extra Rentu se rozhodneš hrát.

Ať tak či tak, na sázence Extra Renty vždy nalezneš 4 sloupce, které si můžeš vsadit.

Ceny Extra Renty:

 • Cena jednoho sloupečku Extra Renty je 25 anebo 50 Kč – v závislosti na tvé volbě Extra Renty
 • Cena plné sázenky Extra Renty je 100 nebo 200 Kč

Kde a jak si vsadit Extra Rentu

Sazka ti prakticky u všech svých loterií nabízí stejné možnosti, proto i u Extra Renty můžeš vybírat mezi dvěma způsoby, jak si vsadit:

 • Offline = na pobočce s terminálem Sazky
 • Online = na webu Sazky

Stačí, abys našel tobě nejbližší místo s terminálem Sazky – může to být trafika, pošta nebo klidně samoobsluha na rohu ulice. Až své místo budeš mít jasné, tak se na něj jednoduše dopravíš a oslovíš obsluhu s tím, že by sis rád vsadil loterii Extra Rentu od Sazky.

Obsluha ti na tvé přání poskytne sázenku, a pokud si nebudeš jistý, tak ti ji ráda pomůžeš i vyplnit.

Druhou možností je, že se rozhodneš pro online sázení Extra Renty, a v takovém případě nemusíš nikam chodit ani nikoho oslovovat, ale celou zábavu si můžeš užít z pohodlí vlastního domova. Jediné, co k uzavření online sázky potřebuješ je dokončená registrace na webu Sazky, pár korun na tvém hráčském účtu a zařízení s připojením na internet. Pak už jen stačí vyhledat web Sazky, přihlásit se a vsadit si Extra Rentu.

Slosování Extra Renty

Aktualizace pravidel loterie, která proběhla v roce 2023, přinesla kromě nového druhu Extra Renty i druhý slosovací den v týdnu.

Kromě pondělí se tak nyní Extra Renta losuje i ve čtvrtek, a to konkrétně ve 20:00.

Kde a jak si vyzvednout svou výhru z Extra Renty?

Při vyzvedávání tvé výhry záleží na tom, jak jsi uzavřel svou sázenku – zda sis vybral online nebo offline cestu.

Pokud sis vsadil na pobočce, pak si svou výhru můžeš jít ihned vyzvednout, pokud se jedná o výhru do 1 000 korun. Vydají ti ji na kterémkoli prodejním místě Sazky.

Pokud se však jedná o částku nad 1 000 korun, ale zároveň do sto tisíc Kč, pak se v daném prodejním místě musíš nejdříve domluvit s obsluhou.

Výhry nad 100 000 Kč, ale zároveň do 250 tisíc korun si můžeš vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky, která jsou určena pro výplatu vysokých výher.

Při výhře nad 250 000 Kč je potřeba zavolat na Zákaznickou linku Sazky – telefonní číslo 266 121 212, kde ti jeden ze zaměstnanců sazky předá konkrétní informace o tom, kde a jak si výplatu převzít. Velmi pravděpodobně budeš pozván do sídla Sazky na adresu Evropská 866/69, Praha 6.

V případě, že sis vsadil online, tak nic takového řešit nemusíš. Svou výhru si můžeš vybrat v kterékoli kamenné pobočce, přičemž ti platí předem nastavený limit 5 000 Kč/den. A v případě, že si chceš vybrat výhru z pohodlí vlastního obýváku, tak platí limit 500 000 Kč/týden.

Podobné loterie

všechny loterie

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!