20 z 80
9.5/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
10 000 000
Další slosování
Cena loterie
10
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla

Recenze
20 z 80

V aplikaci, na webu i na pobočce – tady všude nalezneš loterii od Fortuny s názvem 20 z 80. Pojď si ulovit nějaké podrobnější informace o ceně, slosováních a výherní tabulce téhle méně známé hry od Fortuny!

Co si o loterii 20 z 80 přeješ vědět?

 • Hlavní hra loterie 20 z 80 aneb jaký je princip hry?
 • Výherní tabulka hlavní hry 20 z 80
 • Vedlejší hry loterie 20 z 80
 • Výherní tabulka loterie 20 z 80
 • Cena loterie/cena hlavní i vedlejší hry 20 z 80
 • Kde a jak si vsadit loterii 20 z 80
 • Slosování loterie 20 z 80
 • Kde a jak si vyzvednout svou výhru z loterie 20 z 80?

Hlavní hra loterie 20 z 80 aneb jaký je princip hry?

Loterie 20 z 80 od Fortuny je další, ne tolik známou, hrou, kterou si můžeš zahrát jak na pobočce, tak na webu i v aplikaci. Hlavním principem hry tentokrát je tipnout si jedno až osm čísel z celkem osmdesáti možných. Pro výhru pak musíš uhodnout všechna tebou vsazená čísla, ale neboj – celkem se při slosování losuje, jak už ti název napovídá 20 čísel, šance tak jsou docela vysoké.
Pokud v daných 20 číslech budou všechna čísla, která sis tipnul, můžeš si v téhle loterii přijít až na 10 miliónů korun!

Vedlejší hru ti loterie 20 z 80 neposkytuje, tak pro tebe máme alespoň informace o loterii Meloun od Fortuny, která funguje jako taková malá doplňková hra.

Výherní tabulka hlavní hry 20 z 80

Výherní tabulka loterie 20 z 80 od Fortuny je, opět, velmi podobná loterii 3 z 21. Jak jsme si tady už řekli, tak u loterie 20 z 80 tipuješ 1 až 8 čísel, a jak ti prozrazuje výherní tabulka níže, tak vyhráváš pouze v případě, kdy všechny vsazená čísla trefíš správně.
To znamená, že pokud vsadíš jedno číslo, stačí ti samozřejmě uhodnout pouze tohle číslo. Pokud však vsadíš čtyři čísla, tak musíš uhodnout všechny čtyři čísla a tak dále. Pokud správně trefíš méně čísel, než kolik sis vsadil, pak nevyhráváš bohužel nic.

Výše výhry je ve výherní tabulce opět vyobrazena ve výherní násobcích.

Tabulka výher loterie 20 z 80

Počet vsazených čísel

Výherní násobky
Počet uhodnutých čísel 1 2 3 4 5 6 7 8
1

2

3

4

5

6

7

8

× × × × × × ×
× 10× × × × × × ×
× × 50× × × × × ×
× × × 200× × × × ×
× × × × 1 000× × × ×
× × × × × 5 000× × ×
× × × × × × 25 000× ×
× × × × × × × 123 018×

Vedlejší hry loterie 20 z 80 (loterie Meloun)

Vedlejší hru jako takovou loterie 20 z 80 nemá. Zajímavostí ale je, že se loterie 20 z 80 losuje zároveň s loterií Meloun – loterie sdílí jedny výsledky. To znamená, že se táhne v jednom losování dvacet čísel a jak loterie Meloun, tak loterie 20 z 80 sdílí tažená čísla.

Loterie Meloun má prakticky stejná pravidla jako loterie 20 z 80, loterie se mezi sebou liší jen ve výherní tabulce a ve výši maximální a minimální sázky na jedno slosování.

Výherní tabulka vedlejší hry loterie 20 z 80 (loterie Meloun)

Pokud sis přečetl předchozí odstavec, tak dobře víš, že v tomhle odstavci nebude výherní tabulka žádné doplňkové hry, ale bude tady výherní tabulka loterie Meloun. Tahle loterie totiž s loterií 20 z 80 sdílí od pravidel a slosování až po výsledky tolik společného, že se prakticky jedná o jednu loterii.

Loterie Meloun však na rozdíl od loterie 20 z 80 nabízí krásně odstupňované výhry. Není to proto tak, že buď vyhraješ všechno nebo nic, kdepak, tady se každé ulovené číslo počítá!

Tabulka výher v loterii Meloun

Výherní pořadí Melounu Počet uhodnutých čísel Výherní násobek
1. výherní pořadí 8 50 000×
2. výherní pořadí 7 500×
3. výherní pořadí 6 50×
4. výherní pořadí 5
5. výherní pořadí 4

Cena hlavní i vedlejší hry 20 z 80

I tentokrát se výše tvé sázky odráží hlavně od toho, kolik si přeješ vyhrát. Výherní tabulka totiž zas a znovu přetéká výherními násobky.

Zatímco je tentokrát minimální sázka jasná a je stanovená na desetikorunu u hlavní hry, tak maximální výše sázky natolik jasná není. Maximální výše sázky u loterie 20 z 80 od Fortuny se totiž odvíjí od toho, kolik čísel si vsadíš a na jaký výherní násobek tak míříš. Maximálně si totiž u loterie 20 z 80 můžeš přijít na 10 000 000 korun!

Maximální výše sázky u hlavní hry tedy jsou:

 • 81 korun při sázce na osm čísel.
 • 400 korun při sázce na sedm čísel.
 • 2 000 korun při sázce na šest čísel.
 • 10 000 korun při sázce na pět čísel.
 • 50 000 korun při sázce na čtyři čísla.
 • 200 000 korun při sázce na tři čísla.
 • 1 000 000 korun při sázce na dvě čísla.
 • 3 333 333 000 korun při sázce na jedno číslo.

Loterie Meloun, má pravidla cen mnohem jednodušší. Účast v téhle hře tě totiž zkrátka vždy vyjde na 20 korun.

Kde a jak si vsadit loterii 20 z 80

Loterii 20 z 80 si můžeš vsadit dvěma způsoby a to:

 • Na webu Fortuny či v aplikaci Fortuny
 • Na pobočce Fortuny

Rozhodnutí je opět jen a jen na tobě. Záleží totiž na tom, co preferuješ – sázíš raději na pobočce nebo z pohodlí domova? Loterie 20 z 80 ti totiž nabízí obě možnosti! Buď se tedy rozhodneš pro online sázení loterie 20 z 80 a v takovém případě nemusíš nikam chodit a nikoho oslovovat, ale celou zábavu si můžeš užít z pohodlí vlastního křesla. Přičemž jediné, co k uzavření sázky potřebuješ je dokončená registrace na webu Fortuny, pár korun na tvém hráčském účtu (minimálně 10 Kč) a zařízení s připojením na internet – toť vše. Pak už jen stačí vyhledat web Fortuny nebo otevřít její aplikace, přihlásit se a vsadit si loterii 20 z 80 s tebou zvolenými čísly.

Nebo si tedy vyhledáš nejbližší pobočku Fortuny, v případě, že nevíš kde je nejbližší, tak neváhej mrknout do mapy poboček a vyrazíš ven. Obsluha na pobočce ti sice neposkytne sázenku loterie 20 z 80, ale stačí, když jí řekneš, co chceš hrát a jaká čísla chceš vsadit a ona ti sázenku vyplní. Dokáže ti i pomoci se vsazením náhodných čísel. Poté, co vyplní tvou sázenku, tak už jen zaplatíš tebou vybraný vklad, vezmeš si potvrzení o platbě, které slouží jako fyzická sázenka a máš vsazeno!

Slosování loterie 20 z 80

Loterie 20 z 80 od Fortuny ti nabízí denně hned dvě slosování! První tah se losuje každý den v 15:00 a druhý tah se losuje o tři hodin později, tedy v 18:00. O svátcích a víkendech se losuje pouze druhý tah a losování tak probíhá pouze v 18:00.

Kde a jak si vyzvednout svou výhru z loterie 20 z 80?

U Fortuny si můžeš vybrat svou výhru třemi možnostmi:

 • Převodem na svůj bankovní účet
 • Výběrem na pobočce pomocí hráčského účtu
 • Vyzvednutí výhry z fyzické sázenky

Při převodu na bankovní účet je u Fortuny nastaven minimální možný výběr, který je stanoven na 10 Kč, přičemž maximální výše výběru/převodu stanovenou nemáš. Postup převodu peněz z tvého herního konta na tvůj bankovní účet je naprosto snadný. Jediné, co pro přepis peněz musíš udělat je to, že se přihlásíš do svého hráčského účtu na Fortuně a proklikáš se do sekce Vklady a výběry. V téhle sekci následně vyber možnost Žádost o výběr, kde si jen vyber tebou preferovanou platební metodu a vypiš částku, kterou chceš vybrat. Pak už jen stačí, abys svou volbu potvrdil žlutým tlačítkem „Vybrat“ a počkal, až ti peníze připlují na tvůj bankovní účet.

Pokud preferuješ spíš hotovost, pak se můžeš rozhodnout pro možnost výběru na pobočce Fortuny. V první fázi tohoto výběru výhry budeš postupovat naprosto totožně, akorát místo výběru platby na účet klikneš na možnost „Výběr na pobočce“ a opět vyplníš částku, kterou si přeješ vybrat ze svého účtu. Následně ti Fortuna zašle SMS s kódem, který nesmíš ztratit – jen díky tohohle kódu ti totiž obsluha tebou vybrané pobočky vydá požadovanou hotovost. Stačí obsluze dané pobočky sdělit přezdívku (nick), který používáš na Fortuně a následně kód, který jsi obdržel v SMS zprávě. Poté už si můžeš užívat nově nabytých peněz!

Pokud ses rozhodl pro uzavření sázky na pobočce, tak tvou jedinou možností je vzít své potvrzení o sázce a dojít si na jednu z poboček Fortuny. Pokud je tvá výhra nižší než 30 tisíc, pak ti bude obsluhou vyplacena rovnou. Pokud sis však zvládl ulovit vyšší výhru a rád by sis ji vybral v hotovosti, budeš muset zavolat na tebou vybranou pobočku a domluvit se. Ale i tady pozor – pokud jde o výhru vyšší než 100 000 korun, tak budeš muset osobně dorazit do sídla Fortuny a vyzvednout si svou výhru tam.

Podobné loterie

Všechno nebo nic
9/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
2 000 000
Další slosování
Cena loterie
10
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
Šťastné datum
9/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
1 000 000
Další slosování
Cena loterie
50
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
Rychlé kačky
9/10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
1 000 000
Další slosování
Cena loterie
5
Historicky nejvyšší výhra
Nejčastěji tažená čísla
Nejméně tažená čísla
recenze loterie
všechny loterie

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!