Sazka-logo

Sazka loterijní společnost

Nejstarší a bezpochyby nejoblíbenější loterijní společnost v našich končinách. Máme tady pro tebe proto shromážděny všechny informace, které by sis kdy mohl přát o Sazce jako takové vědět. Spolu si popíšeme bod po bodu historii společnosti, ale také každou hru, los či loterii, kterou u Sazky najdeš.

Co by sis přál o Sazce vědět?

 • Historie společnosti
 • Oblíbenost společnosti
 • Jak se u společnosti zaregistrovat?
 • Jakou zábavu tato společnost nabízí?
 • Loterie od společnosti
 • Losy od dané společnost
 • Hry od dané společnosti
 • Podrobnosti o společnosti

Historie Sazky

Historie Sazky je poměrně rozmanitá a není se čemu divit, vzhledem k tomu, že si tady povídáme o první loterijní společnosti, která v České republice vznikla. Sazka vznikla v polovině minulého století, konkrétně v roce 1956, kdy měla ve svém repertoáru zařazenou pouze jedinou hru – Sazku.

Přesně tak, první hra se jmenovala stejně jako společnost sama. Šlo o jednoduchou, levnou hru, ve které sis měl tipovat na výsledky sportovních utkání. Sazka však nebyla v nabídce dlouho sama, hned rok po ní se totiž přidala dodnes všemi milovaná Sportka, která se osm let po svém vzniku rozšířila o svůj druhý tah.

A protože je historie Sazky, jak už jsme si řekli v úvodu, velmi dlouhá a rozsáhlá, zkrátíme si ji jen na ty nejdůležitější okamžiky, které si uvedeme v bodech:

 • V roce 1967 vznikla loterie s názvem „Malé televizní sázení“ a zkráceně se jí říkalo Mates.
 • V roce 1981 vznikla nová hra Sázka 5 ze 40, přičemž veškerý výtěžek z této loterie šel na přípravu a pobyt československých olympioniků pro nadcházející zimní a letní hry.
 • V roce 1989 přidala Sazka do své nabídky her i stírací losy.
 • V roce 1992 se na trh přidala hra Tutovka, která v televizi trhala rekordy ve sledovanosti.
 • A ve stejném roce Sazka změnila majitele – ze státního podniku se stala akciová společnost.
 • V roce 1993 Sportka poprvé nabídla k utrhnutí jackpot a Sazka přešla na online terminály.
 • O rok později se do nabídky přidává loterie Šťastných 10 a rok po ní Sportka přidává středu jako další slosovací den.
 • V roce 1996 se Sazka rozšiřuje o sportovní kurzové sázky.
 • V roce 2002 se do nabídky přidává rychlá loterie Keno, rok po ní i Euromiliony a v roce 2008 i další rychlá loterie Kostky.
 • V roce 2010 Sazky přidává Sportce Superjackpot.
 • V roce 2011 a 2012 Sazka mění majitele. Nejdřív se majiteli stávají investiční skupiny PPF a KKCG, následně se výhradním majitelem stává investiční skupina KKCG – Investiční skupina Karla Komárka.
 • Ve stejném roce, tedy v roce 2012, přichází na trh další loterie – tentokrát Kasička, a hned po ní, v roce 2014, Sazka přivádí do Česka i loterii přinášející miliardy – Eurojackpot. Jen rok po zahájení hry v Česku padá na Pardubicku tehdy historicky nejvyšší Eurojackpot. Sázející vyhrál bezmála dvě a půl miliardy korun.
 • V roce 2017 jsme se od Sazky dočkali možnosti zahrát si své oblíbené loterie online. A v roce 2018 se rovnou otevřela i nová sekce u Sazky a tou byly milovaná Sazka Hry.
 • Rok 2020 nám pak přinesl páteční slosování loterie Sportka.
 • A rok 2021 přinesl zase novou loterii, kterou tentokrát byla Extra Renta.

Jak vidíš – nelhali jsme. Historie Sazky je opravdu nabitá neuvěřitelnými okamžiky, z nichž spousta byla a je těmi zlomovými. Věříme, že je toho ještě Spousta, co nám Sazka může ukázat a rozhodně se ještě máme na co těšit. Co myslíš ty?

Oblíbenost Sazky napříč společností

Jak už jsme si tady spolu naznačili – Sazka, i díky své dlouhé a velmi obsáhlé historii, patří mezi nejznámější a zároveň i tedy nejoblíbenější loterijní společnosti vůbec.

Pokud si kladeš otázku, jak dlouhá historie souvisí s oblíbenosti, pak jsi tady správně. Za nás to souvisí. Lidé, včetně nás – milovníků hazardu, často spíš věří a volí si značky/věci/společnosti, které znají takzvaně od nepaměti. Sazka se stala pro mnoho z nás právě takovou společností. Díky tomu, že je tady už více než 60 let, tak máme pocit, že tady vždy byla a bude. To nám dává pocit bezpečí a jistoty, co se Sazky a jejích her a loterií týče.

Hry, losy a loterie jsou dalším důvodem, proč Sazku všichni milují. Momentálně totiž žádná jiná loterijní nebo sázková společnost nenabízí tak rozsáhlou nabídku her, loterií a losů jako Sazka. U Sazky nalezneš vše – loterie složité, rozmanité i jednoduché, losy barevné, propracované i naprosto čisté a jemné, hry barevné, plné hudby a pravidel i ty, které si užije i naprostý začátečník.

Jak se u Sazky zaregistrovat?

Doplnila bych obrázky pro podrobný návod i pro nejstarší milovníky hazardu

Pro registraci u Sazky je potřeba u sebe mít pár věcí:

 • Občanský průkaz
 • Platební kartu nebo bankovní účet na vlastní jméno
 • Zařízení s připojením na internet a se založeným e-mailem, k němuž máš přístup

Pak už stačí jen na stránkách Sazky kliknout na možnost „Vytvořit účet“.

Následně je potřeba vyplnit všechny údaje, které po tobě bude stránka požadovat. Ačkoli se zdá, že toho Sazka chce vědět opravdu hodně, tak to jsou údaje, které nakazuje zákon. Vezmi si proto bez obav do rukou svůj občanský průkaz a vypiš řádně všechny kolonky, bez toho to nepůjde.

A už to skoro je!

Sazka ti založí účet, který je však pouze dočasný. Pro získání plnohodnotného účtu budeš muset ještě dokončit registraci. První k čemu tě Sazka vyzve, bude ověření e-mailu – do schránky ti přijde odkaz, na který klikneš a díky němu se tvůj e-mail spáruje s tvým nově založeným účtem.
Poté je nutné, aby ověřil své osobní údaje, Sazka tě proto vyzve k tomu, abys buď nahrál svůj doklad totožnosti anebo abys potvrdil své údaje osobně na terminálu Sazky nebo ještě online pomocí internetového bankovnictví.

V momentě, kdy zvládneš i tohle, tak už ti bude chybět pouze poslední věc a tou je ověření platební metody. Stačí tedy provést tvůj první vklad – buď kartou online, nebo pomocí převodu z bankovního účtu.

Když zvládneš i tohle, tak si můžeš bezpečně užívat vše, co ti Sazka nabízí.

Jakou zábavu ti Sazka nabízí?

A když už jsme u toho, tak co vše ti vlastně ta Sazka nabízí? Jak už jsme si tady opakovaně zmínili, tak Sazka ti nabízí prakticky vše, co bys ve světě hazardu mohl hledat. Najdeš u ní totiž offline i online stírací losy, offline i online loterie a online hazardní hry, nebo chceš-li – sloty.

Loterie od Sazky

Loterie od Sazky jsou, samozřejmě, velmi rozsáhlou kapitolou, kterou si podrobněji rozebíráme v detailu každé loterie.

U Sazky si totiž najdeš své a to bez ohledu na to, zda jsi naprostým začátečníkem nebo v džungli hazardu bloudíš už dlouhé roky. V nabídce loterií Sazky si zkrátka každý uloví to své.
Najdeš tady loterie s naprosto jasnými jednoznačnými instrukcemi, jako třeba všemi milovanou Sportku či mezinárodní Eurojackpot. Když však budeš chtít, tak v nabídce najdeš i loterie, nad kterými budeš muset přemýšlet déle, jako je třeba loterie Šťastných 10.

Najdeš tady loterie se slosováním jednou za týden, ale i loterie se slosováním každých pět minut. Sazka ti nabídce cenu sloupečku 50 korun, hraješ-li loterii Extra renta „double“, ale klidně můžeš nechat za sloupeček u Sazky jen desetikorunu, rozhodneš-li se pro Mini rentu. Máš tady loterii s miliardovým jackpotem, loterie s desetitisícovými jackpoty, ale také různé formy Extra renty s anuitním vyplácením výhry.

Není proto pochyb o tom, že si u Sazky rozhodně zvládneš najít to své.

Losy od Sazky

Sazka se rozhodně pyšní nejširší nabídkou stíracích losů vůbec. Zatím je nabídka Sazky dostatečně rozsáhlá na to, aby strčila do kapsy kde jakou další loterijní společnost.
Nejde však jen o rozsáhlost nabídky, jako spíš o její rozmanitost. I mezi losy od Sazky si totiž drtivá většina hráčů najde to své.

Mezi naprosté klasiky patří losy jako Černá Perla, Zlatá rybka, Zlatá podkova či Mates. Jejich oblíbenost dokazuje i to, že u Sazky najdeme od každé této stálice hned několik verzí. U Černé perly najdeš klasickou verzi, ale kromě ní také Velkou, Maxi a Premium verzi losu. Podobně tomu je i u Zlaté rybky, Podkovy či Matese.

Všeobecně však v nabídce losů nalezneš jak tyhle klasiky, tak i levné srandičky v pořizovací hodnotě opravdu pár korun, nejlevnější pořídíš už za 5 Kč či 10 Kč, avšak s výhrou v desítkách i stovkách tisíc korun.

Hry od Sazky

Jak už sis stihl jistě vyčíst v našem prvním odstavci o historii Sazky, tak sekce Sazka Hry je zatím nejmladší sekcí u Sazky vůbec. Nemusíš se však bát, že by to znamenalo, že ti tahle sekce nemá co nabídnout, právě naopak. I přesto, že sekce her u Sazky vznikla poměrně nedávno, už teď zvládá pokrývat drtivou většinu slotů.

Ty máš navíc možnosti si přehledně rozřadit podle výrobců, díky čemuž si můžeš vyfiltrovat pouze ty sloty, které stoprocentně víš, že tě baví. Pokud jsi však nováček v džungli hazardu a ještě úplně netušíš, co by tě vlastně mohlo bavit, pak i tohle má Sazka podchycené. Nalezneš tady totiž i možnost vyfiltrovat si TOP 10 her podle Sazky.

Sazka Hry však zdaleka nejsou jen o slotech, najdeš tady vše, co bys našel v klasickém kamenném kasinu. Akorát tady to má jednu velkou výhodu – všechen ten adrenalin a zábavu si můžeš užít z pohodlí vlastního gauče. Najdeš tady tedy i klasiky, jakými jsou ruleta a plátýnko.

Podrobnosti o Sazce

Tady bych připnula přehled článků, které se o Sazce napíšou, aby je měli zájemci vždy pohromadě.

Na konec si tady dáme už jen pár zajímavých faktů.

 • U Sazky vždy najdeš zajímavé bonusy k registraci, které můžeš využít.
 • Mezi loteriemi najdeš loterie s jednorázovým miliardovým jackpotem (Eurojackpot), ale také loterie spostupným/anuitním vyplácením (Extra Renta).
 • V rámci Sazky nejdeš taky její sázkovou kancelář s názvem SazkaBet.
 • Kromě SazkaBetu, provozuje Sazka také SazkaMobil, Sazka Ticket a Sazka Klub.
Sdílet článek:

další články

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right