Korunka-logo

Korunka loterijní společnost

Vcelku mladá, ale i přesto velmi oblíbená loterijní společnost – Korunka. Zjisti s námi více o tom, jaké hry Korunka nabízí a jak vůbec celá tahle společnost funguje.

Co by sis přál o Korunce vědět?

 • Historie společnosti
 • Oblíbenost společnosti
 • Jak se u společnosti zaregistrovat?
 • Jakou zábavu tato společnost nabízí?
 • Loterie od společnosti
 • Losy od dané společnost
 • Hry od dané společnosti
 • Podrobnosti o společnosti

Historie Korunky

Historie Korunky je rozhodně kratší než historie jiných společností. Neznamená to však, že by Korunka svému okolí a konkurenci v čemkoli nestíhala. Naopak. Jde o naprosto originální a jedinečnou společnost, která nabízí originální hry a vlastně celá funguje „tak trochu jinak“ než jak bys mohl očekávat.

Lovci informací už dávno vědí, že Korunka nefunguje tak úplně sama za sebe a spadá pod holding Tipsport a.s. Z čehož vyplývá, že část nabídky – především tedy losy, najdeš jak u Tipsportu, tak i u Korunky a není na tom nic špatného. Je to způsobeno právě tím, že jsou vlastně za jedno.

Sepíšeme ti tady ty nejdůležitější okamžiky historie Korunky hezky v bodech:

 • V roce 1997 uvedla společnost Chance na trh novou hru – loterii Korunku.
 • První slosování loterie Korunky proběhlo 17. května 1997.
 • V roce 2013 se od společnosti Chance odštěpila společnost Loterie Korunka a.s. a převzala kontrolu nad loterií Korunkou.
 • O čtyři léta později, 13. března roku 2017, se společnost Loterie Korunka stala první loterijní společností, která v ČR kdy spustila online loterii.
 • O rok později, v roce 2018, se společnost Loterie Korunka a.s. stala součástí holdingu Tipsport a.s.

Oblíbenost Korunky napříč společností

Korunka má velmi specifický systém her, vyhlašování výsledků i odměn. Kromě výher u Korunky totiž najdeš i odměny ve formě herních bodů (HB) a káček. Obojí – jak herní body, tak káčka, získáš u Korunky za každou správně uzavřenou sázku. Pomocí těchto dvou „bonusových“ odměn za sázku se následně můžeš účastnit dalších her – Korunkář Měsíce a Korunkář roku, nebo je zpětně využít pro uzavření dalších sázek.

Pravděpodobně i díky těmto odlišnostem a bonusům se Korunce daří tvořit komunitu věrných Korunkářů a těší se tak napříč společností velké oblibě. A to i přesto, že na rozdíl třeba od Sazky je na trhu opravdu krátce.

Jak se u Korunky zaregistrovat?

Pro registraci u Korunky je potřeba mít u sebe:

 • Občanský průkaz
 • Platební kartu nebo bankovní účet na vlastní jméno
 • Zařízení s připojením na internet a se založeným e-mailem, k němuž máš přístup

Pak už stačí jen na stránkách Korunky kliknout na možnost „Registrace“.

Poté, co na tohle políčko klikneš, se ti otevře formulář, který je nutné pravdivě vyplnit. Stránka se bude dožadovat totožnosti – jméno, příjmení, e-mail i telefonní číslo jsou nutností, bez jejichž prozrazení dotazník nevyplníš.

Když budeš mít všechno poctivě vyplněné, tak bude nutné, ověřit e-mail. To probíhá tak, že ti do schránky přijde odkaz, na který klikneš, a on ti automaticky spáruje daný mail s tvým nově založeným účtem. Stejně tak budeš muset ověřit i telefonní číslo. To proběhne pomocí SMS zprávy, kterou ti Korunka zašle.
Poté je nutné, abys ověřil své osobní údaje. To můžeš udělat několika způsoby. Buď se projdeš a navštívíš osobně pobočku Korunky, nebo pokud bys raději zůstal doma, tak můžeš zaslat fotografii svého dokladu přes webový formulář nebo se ověříš přes bankovní identitu.

V momentě, kdy zvládneš i tohle, tak už ti bude chybět pouze poslední věc a tou je ověření platební metody. Stačí tedy provést tvůj první vklad – buď kartou online, nebo pomocí převodu z bankovního účtu.

Když zvládneš i tento poslední bod, tak si můžeš bezpečně užívat vše, co ti Korunka nabízí.

Jakou zábavu ti Korunka nabízí?

Korunka ti od samého začátku nabízí loterie, o kterých si více povíme níže. Fungují lehce rozdílně než třeba loterie Sazky, avšak nic, co bychom ti raz dva nedokázali popsat a vysvětlit. Další zábavou jsou rozhodně Korunka losy. Najdeš je buď na stránkách v online verzi, nebo na prodejních místech Korunky ve verzi fyzické.

Loterie od Korunky

Loterie od Korunky jsou, jak už jsme si výše prozradili, velmi specifické. Specifické jsou zejména tím, že ačkoli Korunka nabízí celkem 8 loterií, tak se pro všechny z nich vyhlašují jedny výsledky. Funguje to tak, že si na stránkách Korunky rozklikneš kteroukoli z nabízených loterií – Korunka na 3, na 4, na 5, Korunka Šestka, Hop Trop, Korunka Kombi nebo Kombi plus a Dvacet za 20,- a vsadíš si klasicky podle pravidel příslušné loterie. Na rozdíl od jiných společností a loterií však po odeslání tiketu přichází změna – nemusíš zmatečně hledat a hlídat, kdy je slosování. Slosování pro všechny loterie Korunky je totiž jednotné – losuje se dvakrát denně ve 14:10 a v 18:10. A losuje se pouze jediná sada čísel, ze které se udávají výsledky pro všechny loterie Korunky.

Losy od Korunky

Ačkoli se Korunka nemůže pyšnit tou nejširší nabídkou losů na trhu, zcela určitě se může pyšnit rozmanitostí své nabídky. Online losy si u Korunky můžeš pořídit už od 5 či 10 korun, v nabídce však najdeš také losy za 150 či 200 Kč. Losy od Korunky jsou barevné, graficky propracované a nabízí zajímavé tabulky výher.

Ani u fyzických losů Korunky však rozhodně nesáhneš vedle. Najdeš mezi nimi naprosté klasiky jako 10×, 20× nebo 30× více, Diamantovou a Smaragdovou sedmičku a podobně. Losy Korunky jsou zkrátka místem, kde si každý milovník hazardu a rychlých loterií najde to své.

Hry od Korunky

Hry u Korunky jsou poměrně čerstvou záležitostí. Korunka svou sekci „Hry“ spustila totiž teprve v roce 2023. I přes to v ní však najdeš desítky slotů a to od klasik až po zajímavé a výjimečné kousky.

Sloty u Korunky si, na rozdíl od konkurence, sice nelze filtrovat, ale všechny hry najdeš poctivě seřazené v přehledných čtvercích na jedné stránce, což ti výběr tvých oblíbených kousků dost usnadňuje.

Ať už hledáš nějakou novinku, kterou by sis mohl zkusit nebo výběr her na které jsi zvyklý z kamenného kasina, tak hry u Korunky jsou rozhodně sekcí, kterou bys neměl vynechat.

Podrobnosti o Korunce

Na konec si tady dáme už jen pár zajímavých faktů.

 • U Korunky najdeš bonus 300 Kč za registraci + bonusy za pozvání přátel k registraci.
 • Každoročně vyhlašuje Korunka hru s názvem Korunkář roku, kde můžeš hrát o dovolené, zájezdy, ale také třeba auto.
 • Všeobecně má Korunka nejzajímavější odměny za věrnost.
 • Korunka pořádá trojnásobky či pětinásobky káček, které trvají celý den a odměňují naprosto každého za sázku do jakékoli loterie Korunky.
Sdílet článek:

další články

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right