tabulka_vyher_loterie_vyhry_akademie_lotteryhunters

Tabulky výher a jackpoty u loterií

V detailu každé loterie na naší stránce nalezneš i tabulku výher odpovídající pro danou loterii. V tomto článku se tak spolu podíváme na to, jak se takové tabulky výher tvoří, co vše by měly obsahovat a jaké informace z nich můžeš vyčíst.

Co je to tabulka výher?

Většině lovců je minimálně přibližně jasné, co znamená pojem „tabulka výher“, kdyby sis však nebyl čímkoli jistý, tak jsme tady, abychom i tenhle pojem trošku objasnili. Trochu odborněji by se dalo říct, že tabulka výher je strukturovaný seznam možných výher, které si v dané hře lze utržit. Může mít mnoho podob – může jít o opravdovou tabulku, seznam nebo graficky znázorněné výhry (typicky u automatů).

Tabulka výher se liší podle toho, jaký druh hazardu preferuješ. Jinou tabulku výher nalezneš u automatů a jinou u losů a loterií. My si dnes, jak už jsi určitě poznal z názvu, budeme povídat o tom, jak vypadá tabulka výher u loterií.

Jak vypadá „správná“ tabulka výher?

Každá tabulka výher vypadá trochu jinak, různí se podle pravidel jednotlivých her. Můžeš narazit na tabulky obsahující 3 – 4 výhry a můžeš narazit také na tabulky s 10, 15 nebo klidně 20 výherními pořadími. V každém případě by ti však každá výherní tabulka, bez ohledu na rozdíly mezi loteriemi, měla prozradit několik základních informací.

Ze správné tabulky výher bys měl vyčíst:

  • počet výherních pořadí (odstupňované výhry na základě počtu uhodnutých čísel)
  • počet a případně kombinaci čísel, kterou potřebuješ pro dané výherní pořadí uhodnout
  • výši výhry, kterou na daném výherní pořadí můžeš vyhrát

Ve výherní tabulce můžeš, v závislosti na tom, s jakým jackpotem loterie pracuje, najít výhry vypsané v podobě výherních násobků nebo v podobě průměrných výher. První pořadí by přitom vždy mělo uvádět nejvyšší možnou výhru – jackpot.

Kde tabulku výher nalezneš?

Každá společnost provozující losy a loterie je povinná disponovat takzvaným herním plánem. Typicky má herní plán dvě podoby – klasickou a zkrácenou verzi. Ke klasické verzi se většinou musíš trochu orientovat na webu dané společnosti a umět se k němu proklikat, zkrácená verze se týká většinou především losů. U online losů tuto zkrácenou verzi herního plánu najdeš v okolí herního pole, v němž se ti los spustí, u fyzických zkrácenou verzi herního plánu většinou nalezneš na stránce příslušné společnosti s informacemi o daném lose.

Zatímco zkrácená verze HP obsahuje především informace o pravděpodobnosti, pravidlech a herní jistině, tak klasická verze herního plánu ke všem těmto informacím obsahuje i právě požadovanou tabulku výher.

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right