slovnik_pojmu_losy_lotteryhunters

Slovník pojmů ve světě stíracích losů

Rozumíš všem pojmům, které se využívají ve světě stíracích losů? Pokud je tvá odpověď váhavá nebo rovnou zní „ne“, pak se neboj. My ti všechno vysvětlíme. V řádcích níže nalezneš aktuální slovníček všech pojmů, které se týkají téhle stírací zábavy.

Důležité pojmy ve světě losů

 

Stírací losy

Druh hazardní hry, konkrétně součást loterií, který se nazývá okamžitou loterií. Nejčastěji v online a fyzické podobě, kdy v obou případech jde o to setřít stírací vrstvu a odhalit, zda hráč vyhrál nebo nikoli.

Okamžitá loterie

Typ loterie, který umožňuje hráčům zjistit svou výhru okamžitě po zakoupení a setření losu, bez nutnosti čekání na losování.

Herní plán

Zpravidla snadno dohledatelný dokument, který obsahuje detaily týkající se daného druhu (emise) stíracích losů. Nalezneš v něm všechny informace o pravděpodobnosti výhry, výherní jistině, o pravidlech hry, výherní tabulce a podobně.

Emise

Celkový počet stíracích losů vydaných pro určité časové období. Každý los má vlastní emisi (sérii) v níž je vyrobený určitý počet kusů losů. V herním plánu lze nalézt podrobnosti o platnosti této série, o počtu výherních losů v dané emisi a podobně.

Výherní jistina

Výherní jistina je zaručená minimální částka, kterou společnost provozující daný los vyčlenila na výplatu výher v dané emisi. Informace o této částce jsou taktéž v herním plánu a zpravidla je udávaná jako procentuální část z herní jistiny.

Herní jistina

Obnos peněz, který je výsledkem počtu kusů losů v emisi vynásobeným cenou jednoho kusu. Z těchto peněz se následně vyplácí takzvaná výherní jistina.

Výherní los

Stírací los, který obsahuje pod stírací vrstvou výherní kombinaci symbolů nebo čísel. Tato výherní kombinace ti dává právo na výhru.

Herní symbol

Symboly nebo čísla, která jsou skryta pod povrchem stíracího vrstvy losu a která hráči odkrývají za účelem hledání výherní kombinace. V případě, že se bavíme o lose s čistě číselnou hrou, pak se herním symbolem stává obrázkový symbol, který často spouští bonusovou hru, přináší bonusovou výhru a podobně.

Hlavní výhra

Nevyšší možná výhra, kterou si lze na daném losu ulovit. Často bývá viditelně vypsána v grafice losu.

Vedlejší výhra

Jde o výhru, kterou si seškrábeš v druhém nebo bonusovém poli. Losy poskytující bonusové pole a vedlejší výhry zpravidla umožňují vyplácení souběžných výher.

Souběžné výhry

V momentě, kdy vyhraješ 2 a více částek v rámci jednoho losu, tak se jedná o souběžné výhry. Mohou nastat dvě situace – los umožňuje vyplacení pouze nejvyšší vyhrané částky a v takovém případě ostatní výhry propadají, to se na dnešních losech naštěstí často neděje, nebo ti los umožňuje vyplácení souběžných výher.

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right