scratch-lottery-academy

Koncept hlavních a vedlejších her loterií

Ať už preferuješ jakýkoli druh hraní – online nebo offline, tak ses určitě někdy setkal s pojmy jako „hlavní hra“ a „vedlejší hra“. A možná ses někdy zapřemýšlel nad tím, jaký je mezi těmito hrami rozdíl nebo proč vůbec loterie takovou vedlejší hru mají. A právě proto jsme tady my, Free Lottery Hunters, abychom ti to vysvětlili.

Co je to vedlejší hra?

Vedlejší hra je doplňková část loterie, která ti dává šanci uzavřít v rámci jedné sázenky více sázek a tím si buď zvýšit pravděpodobnost výhry, nebo otevřít možnost naprosto nové vedlejší výhry. Vedlejší hry loterií mohou mít různé formáty i pravidla v závislosti na konkrétní loterii. Na konkrétní loterii také záleží to, zda a kolik vedlejších her nabízí a také to, zda jsou její vedlejší hry nárazové nebo pravidelné.

Nárazové vs. Pravidelné vedlejší hry loterií

Vedlejší hry se dají jednoduše rozdělit do dvou kategorií na nárazové a pravidelné vedlejší hry.

Nárazové vedlejší hry jsou hry, které společnost oznamuje jen krátce před jejich začátkem a nikdy si nikdo nemůže být úplně jistý, kdy budou spuštěny. Tyto vedlejší hry tak nenajdeš na sázence a často má pro ně loterie „extra pravidla“, která musíš splnit, aby ses mohl dané hry zúčastnit – nejčastěji je pravidlem nutnost vsazení plné sázenky.
Jako nárazové vedlejší hry můžeš znát Prémii Eurojackpotu a Sportky anebo třeba Milionovou bouři od Sportky.

Pravidelné vedlejší hry jsou hry, které si můžeš vsadit při každém slosování, jejich pravidla i tabulky výher jsou jasně dané a v průběhu času se příliš nemění. Většinou jsou tyto pravidelné vedlejší hry součástí jedné sázenky spolu s hlavní hrou loterie a pro účast v ní ti ve většině případů stačí (ne)zaškrtnutí nějakého políčka na tvém tiketu.

Proč existují vedlejší hry a jaké jsou jejich výhody?

Jak jsme si řekli na začátku tohoto bodu, tak vedlejší hry ve většině případů buď zvyšují pravděpodobnost výhry v hlavní hře nebo, a to nejčastěji, ti odemykají naprosto novou bonusovou tabulku výher. Vedlejší hry mohou do klasické loterijní tabulky výher přinést výhry fyzické – dovolené, auta, elektro kola anebo jen přinést nové finanční bonusy. Účast na vedlejších hrách loterií se přitom většinou pohybuje v řádu korun, což znamená, že všechny tyhle možné bonusové výhry získáš za většinou minimální zvednutí ceny sázenky.

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right