hunters_lottery_akademie

Co znamená pojem „systémová sázka“ u loterií?

Systémovou sázku ti umožňuje vícero loterií, mezi ty nejznámější patří například Sportka, Eurojackpot a Euromiliony. Co to ale taková systémová sázka je?

Systémová sázka = více vsazených čísel

Systémová sázka je typ sázky, který ti umožňuje vsadit si více čísel, než dovolují původní pravidla loterie. Tato čísla následně generátor číselných kombinací vezme a vytvoří všechny existující kombinace, které lze vsadit. V případě vsazení 8 čísel na loterii, kde lze vsadit 6 čísel, vytvoří generátor všechny existující šestimístné kombinace, které lze z tebou vybraných čísel vsadit.

Dejme tomu, že si vybereš A, B, C, D, E, F, G, H na šestimístnou loterii. Generátor za tebe vytvoří tedy kombinace jako:

  • A, B, C, D, E, F,
  • B, C, D, E, F, G
  • C, D, E, F, G, H
  • A, C, D, E, F, G
  • A, B, D, E, F, G
  • A, B, C, E, F, G
  • a všechny další existující kombinace

Ne každá loterie však podporuje systémové sázky, chceš-li si tedy systémovou sázku vyzkoušet, budeš muset zkusit jednu z tří výše uvedených loterií, které ti ji nabízí.

Znamená systémová sázka vyšší pravděpodobnost výhry?

Krátká odpověď by zněla „ano“. Dlouhá odpověď zní – zvýší jí stejně jako vyšší počet vsazených tiketů. Jak je to myšleno?
Zkrátka, když využiješ možnost vsadit si pomocí systémové sázky, tak si vsadíš více čísel a číselných kombinací, což zvýší tvou pravděpodobnost ulovení výhry. Nejde však o žádnou magii. Stejného zvýšení pravděpodobnosti dosáhneš i ve chvíli, kdy si vsadíš více sloupečků v rámci jednoho tiketů nebo kdy si vsadíš více plných tiketů. Každý vsazený sloupeček totiž znamená unikátní číselnou kombinaci, která znamená unikátní šanci na výhru.

Lepší pravděpodobnost s sebou nese vyšší cenu

Při sázení systémové sázky tě, stejně jako při sázení více tiketů, čeká vyšší celková cena sázky. Každá unikátní kombinace, kterou ti generátor náhodných čísel v rámci tvé systémové sázky vytvoří, tě totiž bude stát jako samostatný sloupeček. Sázenky se systémovou sázkou tě tak mohou vyjít na pár stovek korun, ale klidně i na desetitisíce. Záleží pouze na tvém nastavení sázky.

 

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right