akademie_freelottery_hunters

Co jsou to stírací losy a jak fungují?

Stírací los je jednou z nejoblíbenějších forem hazardní hry. My se spolu dnes trochu víc do detailu podíváme na to, co to vlastně takový stírací los je. Nakoukni do řádků níže a zjisti informace, o kterých jsi možná neměl ani tušení.

Stírací i online losy jako forma zábavy

Nikoho asi nepřekvapí, že se u losu jedná o levnou a především rychlou hru. To, že jde o levnou hru, už v dnešní době není takovou samozřejmostí. Dnešní doba nám totiž dovoluje (jak na fyzických pultech prodejních míst, tak i na virtuálních pultech společností) hledat a nacházet losy nejrůznějších grafik, her, možností i cenových skupin. Často tak můžeš potkat jak losy s pořizovací cenou 5 Kč, tak i losy s cenou 500 – 1 000 korun. Ceny losů se zvedly skrz požadavky zákazníků na víc her na jednom lose a vyšší výhry v rámci losu. Loterie se tak dnes už snadno vyrovnají cenám losů. Často nalezneš takové loterie, které mají cenu tiketu začínající na 5 – 10 korunách.

Rychlá hra je u losů stále aktuální

V prvním bodu jsme si trochu popřeli nízkou cenu losů, co ale tentokrát musíme potvrdit, je rychlost, kterou hry na losech oplývají. Ačkoli si pro los stále musíš dojít na prodejní místo nebo alespoň na web společnosti, tak v tomto bodu jde především o to, že nemusíš čekat na žádné slosování, vyhlášení výsledků a podobně. To, zda sis ulovil výhru nebo ne, zkrátka vidíš přímo před sebou v momentě, kdy seškrábeš stírací vrstvu. V „odborném jazyce“ jsou stírací losy takzvanou okamžitou loterií.

Další výhodou stíracích losů navazující na předchozí odstavec je, že jsi sám svým pánem. Jen ty si po zakoupení losu rozhodneš, kdy jej seškrábeš a kdy ne (především u fyzických losů). Zda si svou možnou výhru odhalíš hned po zakoupení, ještě „za tepla“ v obchodě nebo si jej odneseš domů a prodloužíš si napětí třeba do večera nebo dalšího dne. Jsi zkrátka sám sobě pánem.

Jak fungují stírací losy?

Losy fungují na naprosto jednoduchém principu. Podle toho, zda preferuješ online nebo raději fyzické hazardní hry si buď koupíš online, nebo fyzický los a ten buď daruješ, nebo si sám seškrábeš. A tak, jak jsme si říkali v přechozím bodu – okamžitě zjistíš, zda jsi vítěz.

Losy, ačkoli se v dnešní době stejně jako loterie pomalu ale jistě přesouvají spíš do online prostoru, se stále těší velké oblibě i ve fyzické formě. Stírací los totiž působí takovým nevinným dojmem a tak, ačkoli jde o formu loterie a hazardu, se často jedná o originální dárek pro rodinu a blízké, způsob oznámení důležitých životních událostí a rozhodnutí a podobně.

S jakými druhy stíracích losů se můžeš setkat?

Druhů stíracích losů je skoro nespočet. Základní rozdělení by se však dalo shrnout přibližně takto:

  • Fyzické stírací losy
  • Online losy
  • Sezónní losy – vánoční, velikonoční
  • Tematické stírací losy – k narozeninám, k oznámení zásnub, těhotenství

Víceméně všechny losy sdílejí stejný princip, jediné, co tyto stírací losy odděluje, je grafické zpracování a v některých případech také pravidla.

Vedlejší hry u losů

Stejně jako loterie i stírací losy mají své hlavní a vedlejší hry. Zatímco u loterií se tyto vedlejší hry mohou odehrávat pravidelně, nárazově,… Tak u losů mají vždy stejnou podobu. Vždy se jedná o druhé herní pole označené slovy „vedlejší hry“, „bonus“ nebo „bonusová hra“. V případě online losů se pak ještě často užívá pojem „extra hra“.

Počet vedlejších her na lose přitom není nijak omezen a záleží tak jenom na provozovateli, kolik jich na los dá. Zatímco nekteré losy nemají ani jednu menší hru, jiné mají klidně i tři, čtyři nebo pět. Ještě o kousek oblíbenější jsou vedlejší hry v rámci online losů, kde pro jejich spuštění často stačí najít a seškrábat speciální symbol. Stejně jako u loterií, tak i na losech ti tyto, zpravidla menší hry, dávají možnost odnést si alespoň nějakou menší výhru.

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right