akademie_loterie_freelotteryhunters

Co je to loterie?

Loterie je napětí, loterie je naděje, loterie je… Ať už si doplníš cokoli, tak pravdou je, že loterie je hazard. A jedná se tak o součást dnešní zábavy pro dospělé. Jaký je ale obecný popis loterií? A jak fungují? Tak na to vše se spolu podíváme už teď v řádcích níže.

Úvod do loterií

Loterie je forma hazardní hry, ve které si hráči platí za možnost vsadit si na svá čísla. Počet čísel, které si hráč v loterii může vsadit, je vždy závislý na pravidlech dané hry/loterie. Stejně je pravidly ovlivněná i množina čísel, ze kterých hráč může vybírat.

Kdy v loterii nastává výhra?

Výhra v loterii pak přichází ve chvíli, kdy se hráči podaří trefit buď část, nebo ideálně všechna vsazená čísla. „Trefa“ znamená shodu mezi hráčem vsazeným číslem a loterií vylosovaným číslem. Slosování čísel probíhá několikrát denně či týdně dle pravidel loterie a v dnešní době se ve většině případů jedná o čísla vygenerovaná umělou inteligencí – generátorem náhodných čísel. Dříve (a i dnes v některých případech) však šlo o slosování ve fyzické formě. V takovém případě je daná množina čísel vhozena do stroje s tlakem, který nadnáší a míchá míčky s příslušnými čísly a za vylosované se považuje to číslo, které ze stroje vyletí a zapadne do připravené přihrádky. U těchto starších fyzických slosování, ale i u těch dnešních „modernějších“, bývá zpravidla přítomen notář, který dohlíží na poctivost procesu a pravdivost výsledků.

Jsou loterie nebezpečné?

V případě loterií se bavíme o bezpečnější formě zábavy než v případě automatů a casin – a to především proto, že je těžší v nich utratit v krátkém časovém období velké množství peněz. To především z důvodu „pomalého“ slosování, které se u většiny her koná jednou, dvakrát týdně. Hráčům a lovcům tak loterie nemusí dodávat tak rychlý a vysoký nárůst adrenalinu a dopaminu, který je typický pro „rychlé hry“ jako jsou například automaty. Avšak i přesto, že i teď, z našeho popisu, můžou loterie působit jako nevinná příjemná zábava, tak je potřeba držet si na paměti, že jsou stále součástí hazardního světa. Je proto nutné stále pamatovat své zásady a limity a nepřekračovat je.

Sdílet článek:

newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách dostupných pouze našim členům!
chevron-right